МЕЂУ ИЗМЕЂУ

ВЕШТАЧКА УКИДА ПИСЦЕ

Visited 333 times, 1 visit(s) today

Употреба вештачке интелигенције (AI) за писање и на послу и у школи довешће до тога да већина људи изгуби ту вештину за неколико деценија, упозорио је Пол Грејем, компјутерски научник и писац. Ово ће створити проблем јер писање значи размишљање, сматра овај ветеран инвеститор и суоснивач стартап компаније Y Combinator. „Разлог зашто толико људи има тешкоћа с писањем је тај што је то суштински тешко. Да бисте писали добро, морате размишљати јасно, а јасно размишљати је тешко”, написао је у есеју објављеном на својој веб страници прошле седмице.

Међутим, развој технологије је омогућио људима да пребаце писање на вештачку интелигенцију. Више нема потребе да научите како да пишете, или да унајмите некога да то уради уместо вас, или чак да туђе препишете, написао је енглеско-амерички научник „Обично нерадо дајем предвиђања о технологији, али се осећам прилично самоуверено у вези са овим: за неколико деценија неће бити много људи који могу да пишу”, рекао је Грејем.

Уобичајено је да вештине нестају како их технологије замењују; на крају крајева, „није остало много ковача, и изгледа да то није проблем”, признао је. Али то што људи не могу да пишу је „лоше”, нагласио је. „Свет подељен на оне који пишу и оне који не пишу опаснији је него што то звучи. То ће бити свет који мисли и не мисли”, сматра Грејем. „Сада ако желите да будете јаки, вежбајте. Дакле, још постоје јаки људи, али само они који желе да буду”, додао је. Тако ће бити и са писањем: „И даље ће бити паметних људи, али само оних који одлуче да то буду.

(Илустрација Pixabay)

(Русија данас)

Visited 333 times, 1 visit(s) today

О аутору

administrator

Оставите коментар