Постоји иницијатива да мочвара Рева постане Београдски дунавски парк.
У непосредној близини Београда, на левој обали Дунава, налази се бара Рева. Место на ком се могу видети многобројне птице и дивље животиње, укључујући видре. Мочварна станишта имају велику улогу у заштити од поплава и олуја, такозвану улогу сунђера, а неке од биљака које се налазе у Реви су озбиљни пречишћивачи отпадних вода. Представница удружења „Бела чапља” Ана Џакић рекла је да се у околини налазе станишта жуте и беле чапље, патке њорке, а и два гнезда орла белорепана, највећег у Европи.
„У самој бари имамо видре. Оне указују на то да је реч о чистој води. На грбу Бернске конвенције стоји видра Лутра која такође живи овде. Дивно је када помислиш да на пар километара од центра града имаш дивљи свет”, рекла је Џакић. Kако је она истакла, поменуто удружење има иницијативу да део око Реве, од моста до суседног града Панчева и острва Форконтумац познатијег као Бела стена, буде слободна зелена зона за грађане и да се назове Београдски дунавски парк.
Обнлижњим насипом пролази међународна бициклистичка рута, којом у току године прође по неколико хиљада туриста из Европе и света. У корист очувања оваквих станишта говори податак да је од 1970. до данас изгубљено око 35 одсто светских мочвара и да се оне исушују и нестају три пута брже од шума. Мочваре су места у којима се рибе мресте, али због високих температура и недовољне количине падавина оне пресушују. Још 1971. године усвојена је Kонвенција о мочварама у иранском граду Рамсару и тај датум представља и Светски дан мочвара. Погледајте видео: https://www.youtube.com/watch?v=-nOs9nyRwvU.
(Национална географија)