Дванаеста годишња конференција Удружења е-Развој ове године је у жижу стручних промишљања поставила – вештачку интелигенцију и безнедност.
Делатници и поклоници електронског развоја Србије или еразвојци (намерно не растављамо) састали су се – први пут без Љиљане Крстић – на својој годишњој конференцији. Отприлике у исто време с јесени (28. октобар) у дворани Коларчеве задужбине у Београду саслушали су прегршт занимљивих стручних промишљања и расправа, овог пута под збирним насловом „Иновативност и иноцације у области развоја информационог друштва”.
Први пут дванаестом по реду саборовању, уз мноштво познатих лица која такорећи срећемо од првих дана, није присуствовала недавно преминула Љиљана Крстић, неуморна и предусретљива посленица истоименог информатичког удружења. Са својим супругом Слободаном Крстићем била је покретачки дух свих подухвата еразвојаца протеклих година. Шта су то предавачи ове године понудили на мисаоној трпези?
Понајпре то је неизбежна вештачка интелигенција, што је у исцрпном излагању предочио Дане Хинић, први човек „Инграм микра”, издвојивши у два дела иновације у вештачкој интелгенцији и вештачку интелигенцију у иновацијама. Нису изостали ни важни аспекти у информатичкој безбедности, кибернетичка сигурност, будуће електронске иновације, дигитална мобилност, иновативност у ISO 27001 стандарду, блокчејн и тако редом. У најкраћем, свеприсутни савремени информатички изазови с којима ћете се срести на свим великим међунродним скупоцима. Упућени би рекли да су еразвојци у тренду.
Стручно удружење е-Развој, које нам поручује „Ми градимо пословне везе”, није ни овог пута изневерило очекивања својих бројних чланица и чланова (компанија и појединаца), што несумњиво посведочује присуство 120 учесника (тако је објављено), упркос овим оскудним пандемијским, енергетским и осталим временима.