МЕЂУ ИЗМЕЂУ

ЉУБЉЕЊЕ ОЗДРАВЉУЈЕ

Visited 124 times, 1 visit(s) today

Као и загрљај, оно утиче на разне процесе који се дешавају у самом организму.

Kако љубљење утиче на организам?

Захваљујући љубљењу с неким кога волите не само да ћете се ви и ваш партнер осећати добро него ћете тако и учврстити вашу везу. Али испоставило се да љубљење има и здравствених предности. На пример, можда нисте расположени за љубљење вољене особе када вас боли глава, али управо то би вам могло помоћи да се решите главобоље.

Здравије артерије

Студија је показала да људи који су се чешће љубили имају нижи ниво холестерола. Kад се љубите, ваше тело почиње да производи више окситоцина. Овај хормон помаже у ублажавању стреса и тескобе који могу да доприносе високом нивоу холестерола. Љубљење такође може да помогне у снижавању крвног притиска, пише Bright Side.

Слабија алергија

Љубљење смањује стрес и испуњава вас позитивним емоцијама, што може помоћи чак и у ублажавању симптома алергије.

Лице изгледа млађе

Велики број мишића лица укључен је у процес љубљења, па тоутиче на тонус вашег лица као прави тренинг. Љубећи се у само један минут можете сагорети чак до 26 калорија, а будући да љубљење повећава проток крви у вашем лицу, оно може да подстакне производњу колагена и еластина, што би могло да помогне да ваше лице изгледа млађе.

Главобоља блажа

Ако вас боли глава или вас муче менструални грчеви, можда би било добро да покушате да ублажите бол пољупцем. Љубљење шири ваше крвне судове и снижава крвни притисак, што може помоћи у смањењу бола.

Утиче и на зубе

Љубљење повећава производњу плувачке која може да заштитити ваше зубе од штетних бактерија и и тако спречити пропадање зуба. Међутим, ваша орална хигијена и хигијена вашег партнера врло су важне јер постоје и бактерије које узрокују кварење зуба и које се могу пренети кад се љубите.

Мање поспани

Допамин такође утиче на ваш ниво енергије. Ако вам је ниво допамина низак, можда ћете се осећати уморније и требаће вам више сна него обично. Зато љубљење може да повећа будност.

(Извор Н1)

Visited 124 times, 1 visit(s) today

О аутору

administrator

Оставите коментар