МЕЂУ ИЗМЕЂУ

КОРАК ДО ТЕСЛИНОГ СНА

Visited 336 times, 1 visit(s) today

Визију бежичног преноса електричне енергије на било коју тачку на планети Никола Тесла имао је почетком 20. века, а на темељима његових изума научници су осмислили систем по коме би наши мобилни телефони ускоро могли да се аутоматски пуне без утикача, каблова или жица.

Тесла је желео је да направи електромагнетни талас који ће путовати по свету шетајући између тла и слоја атмосфере који се назива јоносфера. Тако би људи могли да искористе енергију једноставним претварањем електромагнетног поља у електричну струју помоћу магнетне индукције. Теслина идеја није успела али је инспирисала нове начине за постављање бежичне енергије на великим просторима.

Научници са Универзитета у Токију заједно са колегама са Мичигенског универзитета осмислили су просторију која може бежично истовремено да напаја више уређаја попут телефона, вентилатора и светла. Они су објавили свој рад часопису Nature electronics. Иако бежично пуњење само по себи није новост, бежичне станице за пуњење недавно су стекле одређену популарност, с тим што раде само у врло кратком домету и нису ништа више од замене кабла.

Међутим, јапански истраживачи претворили су читаву металну собу у бежични пуњач коришћењем електромагнетног поља генерисаног електричним напајањем. Прво су изградили просторију димензија 3х3х2 метра са подом, плафоном и зидовима од алуминијумских кондензатора у кућишту. Кондензатори су преносили електричну струју кроз под, плафон и зидове, што је стварало магнетно поље које је кружило у просторији. Уређаји опремљени малим пријемницима завојница тада су могли да напајају ово магнетно поље.

Истраживачи су напунили телефон и упалили светло и вентилатор у просторији у исто време – и то све без жица. Водећи аутор студије Такуја Сасатани рекао је да је тим открио да је бежични пренос енергије најмање 50 одсто ефикасан у већини просторије. Овај недостатак постигли су генерисањем другог магнетног поља дизајнираног да попуни „мртве зоне прве. „Два поља генерисана унутар волумена међусобно се компензују, рекао је он.

И још има простора да се напредује. Тренутни дизајн најбоље функционише када је завојница пријемника добро усмерена у односу на магнетно поље. Ако одете 90 степени од најбоље оријентације, нећете добити никакву енергију. То је слаба тачка садашњег система. Можда бисмо у будућности могли да направимо поља која иду и у различитим правцима, рекао је др Сасатани. Он је навео да би прве примене технологије могле бити мале, попут кутија за бежично пуњење или ормара, или би се могла користити за напајање сићушних уређаја који не захтевају много енергије.

Стручњак за здравље и утицај електромагнетног поља Родни Крофт са Универзитету Волонгонг навео је да је потребно „више од кратког модела које је спроведен у том радупише ABC net. „Због сложености поља, биће потребно много темељитије испитивање како би се осигурало да су изложености (зрачењу) заиста у складу са међународним стандардима, рекао је он. „Ништа не указује на то да ће изложеност бити изнад дозвољеног, али очигледно морамо да се уверимо пре него што будемо сигурни.

(Извор Спутњик)

Visited 336 times, 1 visit(s) today

О аутору

administrator

4 коментара

  • Ooou,kakav uvod.Neverovatno pogrešan opis onoga što je Tesla URADIO.Pod URDIO mislim da je njegov sistem proradio i postoje pisani dokumenti o tome.Glavni eksperiment se desio u laboratoriji na Kolorada Springsu gde je uspeo da proizvede varnicu dužine preko 30 m.Ono što je bitno napomenuti sam uređaj nije mogao da proizvede varnicu veću od 1 m ali uređaj je koristio povretni signal koji se odbijao od antipoda planete i sa svakim sledećim sabiranjem i slanjem energija je bila sve veća.Zašto 30 m ?Po Tesli mogao je proizvesti i veću ali je generator u elektrani iz koje se snabdevao crkao zbog opterećenja.Tesla nije slao elektromagnetne talase između jonosfere i zemlje a onaj ko je ovo pisao očigledno nije shvatio suštinu rada,pa je zbog toga doneo i pogrešan zaključak.Tesla je ovim eksperimentom pokazao mogućnost slanja veće količine energije bežično po celoj planeti kao i povratak te iste energije od suprotne strane planete gotovo zanemarenim gubicima.Što se tiče opasnosti po zdravlje naravno da postoji.Vi imate pojavu skin efekta na visokonaponskim dalekovodima izuzetno niske frekvencije.Skin efekat je karakterističan za zračenja visoke frekvencije pa je i propagacija signala veća.Ako se to javlja na nižim frekvencijamo poput visokonaponskih dalekovoda onda postoji i veća propagacija ovog elektromagnetnog polja.Ovako polje lakše prodire u organizam izazivajući pojavu veće količine slobodnih radikala ili OH + jona.Zbog toga u ovim područjima je moguće oboleti od raka ili leukemije.

  • Ja sam proučavao konkretna dokumenta koja su javno objavljena ,patenti,objavljeni eksperimenti,itd.Neke eksperimente sam i sam reprodukovao ali na dosta nižem nivou.

  • Zadivljujuće i zaprepašćujuće usti mah s kolikom prilježnošću stranci proučavaju i otkrivaju Nikolu Teslu, a Srbi kojima su puna usta wegovog imena i prezimena NE. I to počev od SANU, svih univerziteta, Mnistarstva za prosvetu i nauku i tako redom. Možda bi neko umeo da mi odgovori.

Оставите коментар