Савршено очувано младунче праисторијског вука скривено у пермафросту 57.000 година пронађено је у Јукону у Kанади. Научници тврде да се ради о најстаријем и најкомплетнијем вуку названом Zhur, а његове остатке је пронашао рудар у златном пољу Клондајк недалеко од Досон ситија док је млазом воде чистио зид од замрзнутог блата. „Мумија је потпуно комплетна, има сву кожу, готово цело крзно и мекана ткива”, изјавила је професорка анатомије Џули Мичин која ради на Универзитету Des Moines у Ајови.
Женско младунче је најстарији и најкомплетнији вук који је икад пронађен, а научницима ће омогућити увид у живот ових животиња. Kоришћењем икс-зрака експерти су установили да је у тренутку угинућа младунче имало свега шест или седам седмица.
Техника која се назива анализа стабилних изотопа показала је да је животиња живела у вријеме када су се глечери повукли. Младунче и његова мајка су се хранили углавном лососом и обалним птицама. Неколико добро очуваних вукова је пронађено у Сибиру, али су овакви примерци у Сјеверној Америци изузетно ретки.
(Извор Kликс)