Са Милевом Марић је имао троје биолошке деце: Да ли су потомци Алберта Ајнштајна и данас живи?
Научни рад Алберта Ајнштајна, сматра се једним од најутицајнијих у историји. Познат је по својој формули E=mc2 из 1905. године, генералној теорији релативности из 1915. године, Нобеловој награди из физике 1921. и открићу фотоелектричног ефекта. Када је његов приватни живот у питању, не зна много. Славни научник се женио два пута, и то први пут са Милевом Марић 1903. године с којом је добио троје деце и с рођаком Елзом, 1919. с којом није имао потомство. Блиски пријатељи су тврдили да је имао изузетно топао однос с њеним ћеркама из првог брака, Марго и Илзом.
Рођена 19. децембра 1875. године у Аустроугарској, Милева Марић је припадала богатој породици. Својем образовању је у млађим данима дала приоритет и то је одвело у Швајцарски федерални институт за технологију у Цириху где је упознала Алберта Ајнштајна 1896. Тамо су се спријатељили, а то пријатељство се развило у љубав. Занимљиво је да шира јавност није знала ништа о Милеви све до 1986. године, када је један од потомака породице Ајнштајн објавио писма у којима се она спомиње. Она је 1901. године затруднела с њиховим првим дететом. а девојчица се родила у Ујвидеку, данашњем Новом Саду, годину дана пре венчања родитеља. Одатле је познато и како је врло брзо оболела од шарлаха, што је оставило последице на здравље. Данас се не зна са сигурношћу да ли је од последица преминула или је дата на усвајање.
Годину дана од последњег помињања ћерке, тачније 1904, рођен је Ханс Алберт Анштајн. Он је одлучио да крене стопама својих родитеља и упише школу у Цириху. У каријери је напредовао до титуле редовног професора хидрауличког инжењерства на Kалифорнијском институту у Берклију. Из првог брака с Фридом Kнехт имао је троје и једно усвојено. Kлаус и Дејвид су преминули као деца, док је усвојена ћерка Евелин била магистар на Берклију, а Бернард Цезар, физичар и инжењер такође са Берклија, иза себе је оставио петоро деце, који су живи и успешни у својим пословима. Ханс с другом супругом није имао деце.
Године 1910. родило се и треће дете Алберта и Милеве, Едвард Ајнштајн. Убрзо након рођења, родитељи су се растали, а након неколико година и званично развели. Своје детињство је провео с мајком, те стога не чуди да је имао веома напет однос са оцем, коме је у једном писму написао да га мрзи. Ово је, иначе, повезано с његовим нервним сломом изазваним схизофренијом која му је установљена у 21. години. Пре тога је желео да буде психијатар и зато је уписао медицину. Само године касније први пут је провео на лечењу, па је свој сан морао да заборави. Неговала га је мајка све до своје смрти 1948. године. После тога је већину времена провео у психијатријског клиници у Цириху, где је умро.
(Илустрација Милева Марић и Алберт Ајнштајн)