МЕЂУ ИЗМЕЂУ

ПРАПОТОПСКИ ВИРУСИ

Visited 194 times, 1 visit(s) today

Руска државна лабораторија Вектор објавила је да почиње истраживање праисторијских вируса анализом остатака животиња пронађених у замрзнутом тлу. Лабораторија са седиштем у Сибиру у саопштењу је истакла да је циљ пројекта идентификација паловируса и спровођење напредних истраживања еволуције вируса. Истраживање у сарадњи с Универзитетом у Јакутску започело је анализом ткива извађених из праисторијског коња, за којег се верује да је стар најмање 4.500 година.

Остаци су откривени 2009. године у Јакутији, пространој сибирској области у којој се редовно откривају остаци палеолитских животиња, укључујући мамуте. Научници су рекли да ће истраживати и остатке мамута, лоса, паса, глодара, зечева и других праисторијских животиња. Такође наглашавају да први пут изводе студије на палеовирусима. Некадашњи центар за развој биолошког оружја из Совјетског Савеза – лабораторија Вектор једно је од само два постројења на свету за складиштење вируса малих богиња.

„Вектор је направио вакцину против коронавируса EpiVacCorona, која је у октобру добила дозволу у Русији, а чија би масовна производња требало почети овог месеца. Научници кажу да се Арктик загрева двоструко брже од глобалног просека, угрожавајући локалне дивље животиње, а ослобађајући угљен-диоксид ускладиштен у вечном леду који се топи.

(Извор Kликс)

Visited 194 times, 1 visit(s) today

О аутору

administrator

Оставите коментар