МЕЂУ ИЗМЕЂУ

ОВДЕ ОБЛАЦИ БОРАВЕ

245 pregleda
Највиши водопад (Shutterstock)

Мегалаја је најкишовитије место на планети.

Прошетајмо индијском државом у којој можете да уживате у највишем индијском водопаду, посетите најчистије село у Азији, откријете пределе који подсећају на Господара прстенова”, а и да слушате хитове Боба Дилана. Име североисточне индијске државе Мегалаја значи боравиште облака и у њој се налазе два највлажнија места на свету, према Гинисовој књизи рекорда. Према просечним годишњим падавинама, највлажније место на свету је Мавсинрам (11.873 милиметара), а друго место заузима такође град у Мегалаји Черапунџи (11.430).

Путовањем кроз ову зелену земљу ћете пронаћи и најчистије село у Индији, највиши водопад у тој земљи и човека који је можда и највећи обожавалац Боба Дилана. Ако желите да шетате по облацима, почните од града Черапунџи, који се налази на сат и по вожње од главног града Мегалаје. Kако смо раније напоменули, Черапунџи је друго најкишовитије место на планети. Од јуна до септембра између монсунских сезона је најбоље време да истражите ово сјајно место. Једно од најлепших места је највиши водопад у Индији Нохкаликаи (335 метара). Једанаест километара од водопада се налазе пећине Мавсмаи, које такође треба посетити поготово због предивних сталактита и сталагмита који су резултат хиљаду година ерозије, пише CNN.


Пећине Мавсмаи (Dutagupta MK/Shutterstock)

Осамдесет километара од Черапунџија се налази најчистије село у Азији, Моулинонг.Све ово је почело писменошћу и канализацијом пре неколико деценија. А ускоро су мештани свхатили да могу да направе модел за туризам”, каже Џон Kонгторем, власник малог пансиона у Моулинонгу. У овом селу живи 600 људи и познато је по уредним и пажљиво украшеним вртовима.


Најчистије село у Азији Моулинонг
(Shutterstock)

Да би видели простране равнице Бангладеша преко оближње границе, мештани Моулинонга су направили дрвену платформу високу 24 метара, коју су назвала Скај вју, а да би дошли до ове туристичке атракције путници морају да се пењу уз низ оронулих, али чврстих дрвених степеница.

(Извор Национална географија)

О аутору

administrator

Оставите коментар